Tiekiamas šaltas ir karštas vanduo turi atitikti geriamojo vandens kokybės reikalavimus: Lietuvoshigienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandenssaugos ir kokybės reikalavimai“.2017-10-27 –
Geriamasisvandentiekio vanduo yra nuolat prižiūrimasir kontroliuojamasgeriamojo vandens laboratorijos.
Šis vanduo yra kokybiškas, pritaikytas žmoguikasdieniniam vartojimui.
Neatitikimą reikalavimams dažniausiai lemia seni vamzdynai, užsistovėjęs vanduo ar įvykusi avarija.
Karšto vandens čiaupe temperatūra turi būti ne žemesnėkaip 50 °C (po 1 min. atsukus čiaupą);
Šalto – ne aukštesnė kaip 20 °C ( po 2 min.,atsukusčiaupą).
Legioneliozės profilaktikos priemonės:
karštovandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.;
paslaugų teikėjas ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi atlikti vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti.
Tyrimų protokolai saugomi apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje ne trumpiau kaip 2 metus.
Atliekant trumpalaikę cheminę karšto vandens sistemos dezinfekciją chloru, laisvojo chloro koncentracija sistemą užpildančiame geriamajame vandenyje keturias valandas turi būti 50 mg/l.
Sistemą užpildančio geriamojovandens temperatūra neturi būti didesnė kaip 30 °C.
Baigus trumpalaikę cheminę karšto vandens sistemosdezinfekciją chloru, sistema plaunama geriamuojuvandeniu, kol laisvojo chloro koncentracija jame neviršija 1 mg/l.
Legionella –bakterija, kuri sulelialegioneliozę.
Legioneliozė – tai ūminė užkrečiamojiliga, kuriaužsikrečiama oro lašeliniu būdu arbatiesiogiai sukėlėjui patekus į kvėpavimo takus. Pasireiškia ūminėspneumonijos (plaučių uždegimo) ar ūminės respiracinėsligos klinikiniais sindromais.
Palankiausia vandens temperatūra legionelėms daugintis – 20 – 45ºC,
žemesnėje nei 20ºC ir
aukštesnėje nei 60ºC legionelės nesidaugina
Vandens higienos reikalavimai
Jeigu 1 l vandens daugiau nei 1 000 legionelių, bet mažiau nei 10 000
Veiksmai:
Vandens teikimo sistemos patikrinimas;
Galimos taršos šaltinio ir priežasčių nustatymas;
Naudojamos legionelezės profilaktikos priemonės.
Atlikus vandens tiekimo sistemos valymą ir nukenksminimą, atliekamas vandens mikrobiologinis tyrimas legionelėms nustatyti.
Legioneliozės sukelėjo nukenksminimas
Legioneliozės sukėlėjas gali būti nukenksminamas
terminiu būdu arba
dezinfekuojant autorizuotais biocidais.
Terminis būdas – kuomet visoje karšto vandens sistemoje pakeliama temperatūra iki 66° C ir laikoma 25–30 minučių, po to atsukus visus čiaupus ne trumpiau kaip 5 min. plaunami visi sistemos vamzdžiai.
Šie darbai turi būti atliekami naktį, vandens vartotojai įspėjami, kad bus vykdomi dezinfekcijos darbai, iškabinami skelbimai su užrašu „Nenaudoti vandens – atliekama dezinfekcija“ ar pan.
Po terminio apruošimo vanduo ataušinamas iki 55°C ir tiktai tada galima jį naudoti.
Cheminio nukenksminimo būdai (vandens chloravimas arba automatinės biocidų dozavimo sistemos naudojimas).
Į vamzdyną įmontuota automatinė dozavimo sistema į pritekantį vandenį nuolat įterpia mažus biocido kiekius ir užtikrina nuolatinę dezinfekciją.
Po dezinfekcijos ir praplovimo procedūrų vamzdžiuose dažniausiai nebelieka legionelių bakterijų, tačiau tuo reikia įsitikinti ištiriant vandens mėginius akredituotoje laboratorijoje.
Vandens higienos reikalavimai
Teritorija, kurioje įrengtas šulinysar versmės kaptažoįrenginys, turi būti švari, apsaugota nuo potencialiosmikrobinės ir cheminės taršos.
20 m. spinduliu apie šulinį ir versmės kaptažo įrenginįdraudžiama vykdyti veiklą, kuri gali būti vandens užteršimopriežastis.
Aplink šulinį esanti vieta turi būti išbetonuota, šulinys uždengtas, prikabintas kibiras.
Gaminamas karštas vanduo ir tiekiamas vandens vartotojams turi atitikti higienos normos HN 24 : 2003 reikalavimus:
Vanduo turi būti apsaugotas nuo antrinės mikrobinės taršos.
Vanduo turi atitikti mikrobinius irtoksinius (cheminius) rodiklius.
Naudojamas buityje karštas vanduo turi būti ruošiamas pagal šios higienos normos reikalavimus.
Siekdami teikti geriausią patirtį, įrenginio informacijai saugoti ir (arba) pasiekti naudojame tokias technologijas kaip slapukus. Jei sutiksime su šiomis technologijomis, galėsime apdoroti duomenis, tokius kaip naršymo elgsena arba unikalūs ID šioje svetainėje. Nesutikimas arba sutikimo atšaukimas gali neigiamai paveikti tam tikras funkcijas.
Būtini slapukai
Visada aktyvus
Šie slapukai yra būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų tinkamai ir būtų apsaugota nuo neįprastos veiklos. Šie slapukai paprastai įdiegiami siekiant reaguoti į Jūsų veiksmus ir užklausas, pvz., privatumo nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Naudojami siekiant palengvinti saugias operacijas internetu, pvz., saugų atsiskaitymą internetu.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Analitiniai slapukai
Šie slapukai leidžia analizuoti lankytojų srautus, skaičių ir srautų šaltinius. Šio tipo slapukai nėra griežtai būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų, bet jie skirti, pavyzdžiui, mums pranešti, kurie puslapiai Jums yra įdomiausi.Informacija, surinkta apie Jus naudojant analitinius slapukus, leidžia suteikti Jums asmeninę bei geriausią interneto naudotojo patirtį. Pavyzdžiui, šių slapukų dėka mes galime užtikrinti, kad Jūsų lankomi puslapiai būtų paruošti tam tikram lankytojų skaičiui ir atitinkamai greičiau krautųsi.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Rinkodaros slapukai
Šie slapukai paprastai naudojami mūsų veiklai reklamuoti, dažniausiai per mūsų ir trečiųjų šalių interneto svetaines renkant informaciją apie Jūsų naršymo įpročius, pavyzdžiui apie Jūsų ieškotas ir peržiūrėtas prekes bei paslaugas, Jus dominantį turinį.Tai leidžia mums padaryti turinį ir reklamą kuo labiau pritaikytą Jūsų poreikiams ir interesams.